Haberler:

www.canlitvizleyiniz.com

Reklam Engellemek ! [ KESİN ÇÖZÜM ] (Okunma sayısı 139 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

melih demirtaş

* 14 Aralık 2018, 19:58:20

Merhaba, dostlarım. Bugünkü, konumuz; Pc’niz de, sürekli bulunan, hep ortaya çıkan. Özellikle, tarayıcımızda sürekli çıkmakta olan reklamları nasıl engelleyeceğimizi anlatacağız.

Öncelikle, söylemek istediğimiz. Anlatmak istediğimiz, bazı şeyler mevcut. Reklamlar virüsü, olarak ta geçiyor. Diğer bir adıyla, adware virüsü diyebiliriz. Peki, bu ( reklam ) virüsü nedir ?

Reklam ( adware ) virüsü nedir ?

İnternet tarayıcıların ayarlarınızı değiştirerek. Bu tarayıcılara belirli izler bırakarak ( eklenti, sürekli açılan reklam, kasmalar. Vs.. ) tarayıcınızda reklamların çıkmasını sağlar. Yani, sürekli açılan reklamlar, sağ sol üst köşede açılan reklamların adware, olduğunun göstergesidir. Ayrıca da, bu reklam virüsleri, sizden yönetici izni istiyor olabilir . İzininizi verdiğinizde, arka planda çalışarak pc’nizin ömrünü kısaltırlar. Daha bir başka örnek ise,bitcoin  olayıdır. Arkaplanda, bir uygulama yükleyerek CPU üzerinden bitcoin kasabilirler. Buda, pc’nizin ciddi anlamda bozacaktır. Her neyse, biz nasıl engelleyeceğimizi konuşalım.

Bu, reklam virüsleri nasıl engellenirler ?

Bu tarayıcı, reklam virüslerini Chrome website mağazasından bir eklenti sayesinde halledeceğiz. iki eklenti kullanacağız. Bunların 1, popupblocker adından anlaşılacağı üzere reklam engelleme. Daha doğrusunu söylememiz gerekirse, yeni açılan reklam sekmelerinin bir daha açılmamasını sağlar. Diğer bir eklentimiz de adblock. Diğer bir eklentimiz gibi aynı amaçlar doğrultusunda çalışır. İkisinin de, ekledikten sonra sağ üst köşede, logo olarak belirecektir. Tıklayınız ve aktif edin ve işlemimiz bu kadardır.

PopUpBlocker, indirme linki;

https://chrome.google.com/webstore/detail/pop-up-blocker-for-chrome/bkkbcggnhapdmkeljlodobbkopceiche?hl=tr

Adblock indirme linki;

https://chrome.google.com/webstore/detail/adblock/gighmmpiobklfepjocnamgkkbiglidom?hl=tr

Konumuz, burada sona erdi. Bir dahaki konuda görüşmek üzere hoşça kalın iyigünler.
Kayıtlı