Haberler:

www.canlitvizleyiniz.com

Müziklerin isimlerini bulun müzik isimleri nasil bulunur ? (Okunma sayısı 136 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

melih demirtaş

* 14 Aralık 2018, 19:59:10


Merhaba, arkadaşlar. Yeni, bir konu ile karşınızdayıZ. Bugünkü konumuz; Dinlediğiniz, duyduğunuz MP3 yani, müziklerin, şarkıların isimlerini nasıl bulacaksınız. Bu konuda, değineceğim. İsterseniz, yavaştan başlayalım..

Müziklerin adları nasıl bulunur ?
Uygulamamızın, ismi shazam. Shazam, dünya genelinde duyulmuş, çok bilinen uygulamalardan birisi. Ayrıca da uygulamanın, genel olarak herkesin telefonunda yer almasını gerektiği düşüncesindeyim. Özellikle yabancı müzik seviyorsanız. Bu uygulama gerçekten işe yarıyor. Size bir örnek verecek olursam, bir yolda gidiyorsunuz. Bir yabancı müzik, sesi duyduğunuz fakat, bu yabancı müziğin veya şarkının nasıl söylendiğini veya yazıldığını bilmiyorsunuz işte burada uygulamamız, devreye giriyor. Şarkıyı, o müziği dinlettiğinizde uygulamamız o müziği bulup size adını söylüyor.  Bunu, nasıl yapıyor ? Şeklinde, sorular sorabilirsiniz. Şahsi fikrim, olarak bu uygulama kendi hafızasında veya Google gibi arama motoru kullandığını düşünüyorum. Şarkıların ( müziklerin ) hepsinde o kelimeyi, arıyor diyeceğim. Fakat, böyle bir şeyi saniye veya dakika içinde yapacağını sanmıyorum. Her neyse, uygulamamız bu şekilde.

Kullanımı;

İlk olarak, uygulamayı indiriyorsunuz. Android telefon kullanıcıysanız. Google Play’de bulunuyor. iOS kullanıyorsanız, galiba ios mağazasında da bulunuyordu. Herneyse, siz arayabilirsiniz. Shazama giriş yapıyoruz. Sonrasında, shazamla butonuna basıp müziği ( şarkıyı ) dinletiyorsunuz ve uygulama müziğimizin adını buluyor. Ha bu arada, ios içinde bulunuyormuş. İndirme, linki ekliyorum.

iOS kullanıcıları, için Shazam uygulaması;

https://itunes.apple.com/app/shazam/id284993459?mt=8

Android kullanıcıları, için Shazam uygulaması;

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.shazam.android

Bugünkü, konumuz bu kadar. Kendinize iyi bakın. Görüşmek üzere hoş çakalınKayıtlı