Haberler:

www.canlitvizleyiniz.com

En İyi Blog Siteleri (Okunma sayısı 157 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

melih demirtaş

* 14 Aralık 2018, 20:03:01

Blog sitemiz vasıtası ile bize ulaşıp profesyonel destek isteyen kişi sayısı gün geçtikçe artıyor. Türlü sponsorlu teklifler, proje bazlı çalışmak isteyenler, şirket kadrosuna almak isteyenler   ve çeşitli ortaklık teklifleriyle ulaşan insanlar (kişiler) oluyor. Bununla birlikte, özellikle sponsorlu teklifler için de “başka hangilerini blog web siteleri önerirsiniz?” diyenler oluyor. Tam da bu soruya cevaben bu yazımızda profesyonel blog web siteleri içeren bir liste paylaşarak işinizi basitleştirmek istiyoruz. Bu liste,  daha önce yazıldı ve sürekli güncelleniyor. Son olarak, 2018-2019 en iyi blog siteleri listesini aşağıda paylaştım.

En İyi Blog Web Siteleri

BU ARADA; henüz bloğu olmayanlar: sizin de profesyonel bir blog sahibi olarak bir sonraki en iyiler listesine girmek, bloğunuzdan gelir kazanmak istiyorsanız inanın bana zor değil. Tıpkı ben gibi hiç bir kodlama bilgisine sahip olmadan ayda 100.000 kişiye (insana) yakın ziyaretçisi olan bir blog  sitesi oluşturabilirsiniz Bence hayalinizde varsa ertelemeyin. Hemen başlayınız!

 En İyi Blog Siteleri Listesi

1- aorhan.com
Teknoloji web sitesi konusunda olan, Türkiye’de görüp, okuyup takip edebileceğiniz en profesyonel blog sitelerinden biridir. İnternet teknolojilerinden tutun, masaüstü uygulamalara; mobil cep telefonu uygulamalardan tutun da fiziksel cihazlara kadar teknoloji alanında çok geniş yelpazesi vardır. Bloglama konusunda işinizi kolaylaştıracak pratik bilgileri aorhan.com’da okuyabilirsiniz

 

2- benlacivert.com
Kişisel blog web severlerden biriyseniz, benlacivert.com ‘u bilerek ve ya bilmeyerek blog sitesine giriyor olmalısınız. Psikoloji, ilginç anılar, fikirler, ve eleştiri yazıları gibi çeşitli paylaşımlar yapmakta. Diğer kişisel bloglardan en büyük farkı ise yazım tarzı. Makale Yazılarında samimiyeti hissedeceksiniz.

 

3- blogacmak.com
Benim gibi kodlamadan, php, html, asp teknik işlerden anlamayan; bu işlerle ilgi duymayan ama blog yazmak isteyenler için çok iyi  rehberdir. Mehmet Erbay’a ait bu rehber web sitede, bloglama üzerine sizlere kestirme olacak özgün içerikler ve blogger ipuçları vardır. Çok sade ve de kullanıcı dostu bir blog web sitesi. İnceleyin derim.

 

4- burakgoc.com
Burak Göç’ün kisisel blog web sitesini ziyaret etmeden kimse “ben özgün makale yazıyoruz” demeyin! Hayır, “hakkımızı yemiyor musun gibi de demeyin  Öncelikle bir ziyaret ediniz, hak vermezseniz o zaman konuşalım lütfen. Burak, tamamen kendine has tarzı olan, oldukça da kreatif düşünen bir bloggerdir.

 

5- egonomik.com
Web tasarım, grafik tasarım, kodlama ve yazılım gibi uzman konularda profesyonel yayın yapan bir blog sitesi. Bununla birlikte genel teknolojik konularını işliyor ve yaşamınızı kolaylaştıracak bir çok yöntemden bahsediyor. Zaman, zaman sosyal sorumluluk  konusunda okunabilecek yazılar paylaşıyor. Teknoloji konusunda profesyonel makale yazıları okumak istiyorsanız hiç beklemeyiniz

 

6- ehliblog.com
Blog sitesi yazarları için rehber niteliğinde olan ehliblog,  seo ‘dan tutun da, blog web siteleri için kazanç yöntemleri ve daha iyi blog’lar için okunması gereken bir çok yazıların paylaşıldığı çok büyük bir arşiv. Bloğunuza profesyonel dokunuşlar yapmak istiyorsanız Poyraz Şahin’in web bloğu’nu (www.ehliblog.com) incelemelisiniz.

 

7- fozdemir.com
Seyahat deneyimlerinden, kültür-sanat konularında, psikoloji, psikiyatri hakkında olan yazılarından pazarlama ve sosyal medya yazılarına kadar çok da geniş konular yelpazesi olan profesyonel bir web blogdur. Fatih Özdemir, uzun seneler blog sitesi yazan ve blog web siteleri için örnek ihtiva eden bir bloggerdir. Listenin en çok iddialı isimlerinden biri olan www.fozdemir.com’u inceleyiniz.

 

8- www.pcler.net
Şuanda incelemekte olduğunuz blog sitesi. Kendi bloğumuzun listeye dahil edip etmeme konusunda karar vermek için listedeki diğer blog siteleri ile çeşitli karşılaştırmalar yaptık. Sayısal verilere ve çeşitli ölçüm araçlarına dayanarak yaptığımız karşılaştırmalarda pcler.net da rahatlıkla bu listede olabileceğini düşündüm. Pcler.net, teknoloji bloğu konusunda iddialı gördüm

 

9- kaganuslu.com
Kişisel blog siteleri arasında çok da beğendiğim ve de bu listede muhakkak olması gerektiğini düşündüğüm blog sitelerinden biri de www.kaganuslu.com dur
Kişisel blog olmasına karşılık ağırlıklı olarak  işlediği konular kapsamında: Blog, webmaster, internet teknolojileri, mobil (cep telefonu) teknolojiler, sosyal medya ve diğer benzer konular kapsamında.

 

10- kelimelerbenim.com
Ödüllere doyamayan kişisel blog sitesi olan kelimelerbenim.com ‘u halen daha bilmeyenler, okumayanlar varsa çok şey kaçırıyor demektir. Blog web siteleri arasında hemen fark edilen ve de özellikle yazım tarzıyla ön plana çıkaran Sezer İltekin’in blogunu incelemeden, görmeden blog okuyorum demesin. Tek kelime ile “Mükemmeldir”

 

11- leventisikli.com
Standart gezi blog web sitelerinden ve de her sayfada ki peri bacalarını görmekten sıkılanlar için çok da keyifli bir alternatif. Bizzat gezip gördüğü ve  özellikle EĞLENDİĞİ yerler üzerine blog sitesi yazan Levent Işıklı, bu listenin olmazsa olmazlarındandır. Yurtdışı seyahatleri, gittiği yerlerdeki eğlence mekanı ve ulaşım seçenekleri gibi konu kapsamında rehberlik yapan Levent Işıklı, makale yazılarında merak edebileceğiniz bir çok soruyu siz sormadan cevaplıyor. Bakmanızı öneririm.

 

12- mehmetcabar.com
Bir konu düşünün ki ve o konuyu en iyi çarpıcı bir halde nasıl sunabilirim sorusunu Mehmet Cabar’a sorunuz. Mutluluk satıcısı mottosuyla yayın yapmakta olan mehmetcabar.com kişisel yazım yeteneği ile ön plana çıkaran, içerik kraldır söylemini sonuna kadar ispatlayan sade, güzel ve kaliteli bir blog sitesidir. İncelediğinizde ne dediğimii daha iyi anlayacaksınız.

 

13- mehmetergenoglu.com
Fırsat buldukça da kategorileri genişletmeye çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi, özellikle uzmanlığını blog web sitesinde sergileyen ve de   spesifik konuda yazı yazan bloggerları her zaman hoşuma gidiyor. Mehmet Ümit  bey, kalp ve damar cerrahisi uzmanıdır. Bir ajans ile anlaşıp kendisine kartvizit görevi gören web sitesi yaptırmak yerine; 100%100 özgün, besleyici ve uzmanlık gerektiren blog postları paylaşıyor. Makale yazıları adeta emek dolu, bloğu da olması gereken sadeliktedir.

 

14- muzikmutfagi.com
Müzik ile ilgileniyorsanız; hele ki elektronik müziklerle ilgileniyorsanız ses mühendisi & Aranjör Özkan Meydan‘ın her şeyi tamamen özgün ve deneyim dolu blog web sitesini keşfetmiş olmalısınızdır. Blog web sitesinde, elektronik müzikle ilgilenenlere çok da önemli tüyolar veriyor, müzik (şarkı)  teknolojilerini kullanmayı öğretiyor. Hande Yener’e yaptığı remix çalışmasından sonra elektronik şarkı, müziğin Türkiye’de dinlenmesi potansiyelini ön plana çıkaran Özkan Meydan, kendisi gibi kaliteli genç yeteneklerle Türkiye’de elektronik müziği patlatan aranjör olmak için çok çalışıyor. Biz de bu çabasını takdir ediyoruz.

 

15- oguzveliyavas.com
Sosyal medyada, pazarlama, teknoloji ve bloglama hakkında yayın yapan profesyonellerden biri daha. Kazançlarınızı artıracak bir çok yöntemi bu blog sitesinde incelemeniz mümkündür. Sade olan ve kullanıcı dostu tasarıma sahip, sıkı bir blog sitesi incelemek için acil olarak ziyaret ediniz

 

16- sebnemseckiner.com
Mahlasını  ilk olarak duyduğumda ön yargılı olsam da kendisini tanıdıkça, yaptığı işleri gördükçe ve bildikçe şapka çıkarttığım doğrudur. Bu arada, Şebnem yalnızca blogger sitesi yazarı değil; kitap yazarı, köşe yazarı,  Instagram fenomeni (estağfurullah diyecektir ama öyle), tam bir kalem kurdudur  Ha gerçekten manyak mı? Bence de manyak Yalnız bu manyaklık şu türden bir manyaklık: “Abi, kız manyak bi şey yaa!” İnceleyin inceleyin derim.

 

17- SeoSozluk.com
Blog siteleri okumayı seviyorum ama özellikle tek  uzmanlık alanına odaklanmış blog web sitelerini sevmenin ötesine geçip aşk tadında duygular besliyorum  diyorsanız Dijital pazarlama danışmanı olan Emre Tonguç’un yazdığı SEO konulu yazılardan öğreneceğiniz çok şey olmalı. Arama motoru optimizasyonu (google uyumluluk)  konusunda yüzlerce web site bulmanız mümkündür fakat SeoSozluk.com dijital bir dükkan değildir; sürekli faydalı içerikler paylaşan uzman  blog. Zaten işinde uzman olduğu için müşterileri ona bloğu üzerinden ulaşabiliyor. Sosyal medya ve de Seo konularıyla ilgileniyorsanız bu bloğu takip etmelisiniz.

 

18- spaksu.com
web tasarım, yazılım, ara yüz ve teknoloji konularında yayın yapan fenomen blog sitelerinden  bir diğeri de spaksu.com
Özellikle web tasarım meraklılarının mercek altına alması gereken bir blog sitesidir. Kesinlikle inceleyin derim!

 

19- suskumru.com
Şimdi buraya neler yazsam bilemedim. Kişisel Blog sitesi= suskumru | suskumru= Kişisel Blog sitesi
Çağrı Mustafa Alkan’ı tanımayan var mıdır? Zannetmiyoruz. Blog web siteleriyle ilgilenen herkes onu tanıyor olmalıdır. Lafı hiç uzatmadan bir fenomenin blog sitesi demek istiyorum. İnceleyiniz

 

20- teakolik.com
Donanım, yazılım ve ağ (network) uzmanıdır kendileri bir bloggerın (yazar site sahipleri) profesyonel yayın yapan bloğudur. Tahmin ettiğiniz gibi çoğunluklu konular teknoloji, bilgisayar (pc) ve bilişim. Çok fazla çay içen bir blogger olduğu için teakolik (çaykolik) adıyla anılmaktadır.

 

21- timurdemir.com.tr
Enlerin olduğu her listede muhakkak ismi geçen timurdemir.com.tr bloglama konularında başta olmak üzere; içerik pazarlama, sosyal medya pazarlama ve de SEO   konularında marka olmuş bir blog web sitesidir. Aynı zamanda sahibi Timur Demir’in blog hocalığı misyonu da var. Blog sitesi denildiğinde ilk akla gelen isimlerden biri de olan Timur Demir’in blog sitesini inceleyiniz.

 

22- turkmustafa.com
Bu aralar blog sitesini pek güncellemese de bu listede adı geçmesi gereken bloglar’dan biridir çünkü yazdığı zaman kişisel blogculuğun hakkını kesinlikle veriyor. Bu arkadaş da çok çay içer

 

23- usluer.net
Tıpkı suskumru gibi kişisel blog sitesi denildiği zaman ilk olarak akla gelen isimlerden birisi de İsmail Usluer’in bloğudur. Eleştiri, güncel konular, pc, internet, teknoloji, tavsiye film-kitap gibi konularda olan kesinlikle okunası makaleler paylaşıyor İnceleyiniz.

 

24- yemre.com
web tasarım, görsel tasarım, pc ve internet araçları hakkında olan yayın yapan yemre.com sosyal sorumluluk alanında paylaştığı makalelerde   ön plana çıkmayı başarmış bir blog sitesidir. Yunus Emre Ceyhan’ın bloğunu incelerseniz takip edeceğinize garanti verebiliriz.

 

25- wpmavi.com
Blog hakkında ipuçları, blog pazarlama ve bloglama alanında benzersiz yazılar okuyabileceğiniz tamamen fayda odaklı olan bir blog sitesidir. Bu blog sitesinin en önemli özelliklerinden birisi de “Soru Sorma” linkine sahip olmasıdır. Yani sizler soruyorsunuz Burak Oran kaleme alıyor. Profesyonel bir blog sitesi için takibe alınması gereken bloglardan birisi de  www.wpmavi.com – Ne yapın ne edin mutlaka takip edin.

 
Kayıtlı