Haberler:

www.canlitvizleyiniz.com

Blog Nasıl Açılır (Okunma sayısı 131 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

melih demirtaş

* 14 Aralık 2018, 20:00:40

Blog açmak istiyorum ama blog nasıl açılır hiç fikrim yok… ne yapmalıyım acaba? Blog kurma işine nerden başlamalıyım ?

Blog nasıl açılır en basit ve anlaşılır bir şekilde öğrenmek istiyorum ve de ek gelir olarak blog ile para kazanmak istiyoruz diyorsanız, şunu baştan söylemeliyiz ki kesinlikle doğru adrestesiniz.

İlk blog kurma girişimim 2010 yılında hiç bir bilgiye sahip olmadan, gerçek manada 0 teknik bilgi ile oldu. gözlerim kan çanağı  günlerce araştırma yaptığımı hatırlıyorum. İlk adımlarından bu güne tarif edemeyeceğim boyutlarda bilgiler ve tecrübeler edindim.

Bu blog nasıl açılır yazımızı ise, 2010 yılından beri ne öğrendiysem, hiç bir noktayı atlamadan aktaracağız bir rehber olacakır.

Bu yazımda size Blog Nasıl Açılır adım adım hiç bir noktayı atlamadan anlatacağız. Tabii yazımızda anlattığım Blog kurma (AÇMA) yöntemi bir sağlık bloğu nasıl açılır, makyaj bloğu nasıl açılır, teknoloji bloğu nasıl açılır, moda bloğu nasıl açılır, oyun bloğu nasıl açılır ya da yemek bloğu nasıl açılır gibi, blog açmanın mantığı aynı olan bir çok alt kategoriyi de kapsayıcı olacaktır.

İnanın bize yazınmızın sonuna geldiğinizde blog açma işlemini 15 dakika da halletmiş olacaksınız ve siz de bizim sahip olduğumuz gibi profesyonel bir bloğa sahip olacaksınız

Güncelleme Notu: 2015 yılından bu yana 2400’ün üzeride kişi blog açmak için hazırladığımız bu rehber ile bloğunu açtı. Bu 5 yazıdan oluşan rehber sayesinde bloğunu açıp, şu anda bloğundan aylık binlerce lira kazanan 10’larca takipçim var.

Ayrıca blog açmak için oluşturduğum bu rehberler;

#Başlangıç seviyesinde olan kişiler için takip edilebilir durumdadır
#Sürekli güncel tutulmaktadır.
#Platform spesifiktir. ( Yani Word Press ile blog açmak anlatılmıştır )
#Takıldığınız herhangi  noktada yazımıza yorum yaparak ya da iletişim formundan bize ulaşarak bedava bir şekilde yardım alabilirsiniz.

Neden Blog Kurmalısınız ?

blog kurma (açma) konusunda kararsızsanız ve de kendinizden tam anlamı ile emin değil iseniz blog oluşturarak ne elde edeceğinizi, sizin nelerin beklediğini tam anlamıyla kestiremiyorsanız, kesinlikle Neden Blog Açmalısınız konulu yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Ancak kısaca blog kurmak size neler kazandırır özetleyeyim;

#Para Kazanmak:  Blog Yazarak Para Kazanmak Tam anlamıyla kesinlikle mümkündür. Bunu bir ek gelir olarak yapanlarda vardır, benim gibi işinden istifa eden tam zamanlı olarak yapanlarda.

Hatta öyle ki blog açarak para kazanmamak mümkün değildir!  Nasıl mümkün olmadığının en büyük kanıtlı ise Blog Açıp, Tek Bir Makale Yazarak Aylık 100 lira Kazanmak konulu yazımda uygulamalı (yaparak] olarak 0’dan açtığımız ve de tek bir yazı yayımladığım blog ile google’de üst sıralara gelerek Google reklamlarından aylık 100 lira nasıl kazandığımı anlatmamdır!

İnanın bize blog açmak internetten para kazanmak adına yapabileceğiniz en makul  en karlı ve de en güzel ilk 4 iş arasındadır.

#Yazar olmak: Yayımcılar : Yayım evleri sizce tanınmayan birinin kitabını mı yayımlar yoksa hali hazırda binlerce kişiler tarafından okunan ve takip edilen birinin mi ? Tabii ki de tanınan birinin. Sebebi ise basit (kolay). Çünkü sizi tanıyan insanlara (kişilere) kitap satması çok daha kolay (basit) olacaktır. Blog kurmak ise bu işin ilk basamağı.

#İşinizi büyütmek: Günümüzde en büyük şirketlerin bile blog sayfaları mevcuttur. Neden ? Çünkü sattığı ürünü pazarlıyor da ondan. Mesela uçak bileti satan bir internet web sitesi gezilecek ucuz ülkeler diye blog yazısı hazırlıyorsunuz ve google’den bu blog içeriğine aldığı trafiğe aynı yazılar içerisinde o ülkeler için uçak bileti satmaya çalışıyor.

#Sadece yazın: Blog kurmak (açmak] için illa bir amacınızın olmasına gerek yoktur. Yazmayı seviyorsanız, duygularınızı, düşüncelerinizi, fikirlerinizi kişilerle (insanlarla) paylaşmayı seviyorsanız da blog yazabilirsiniz.

Tabii blog oluşturmayla (kurma) ne elde edeceğinize dair daha 100’lerce maddeler sıralanabilir. Ancak şunu bilin ki, blog açmak hayatınızı hem maddi, hem de manevi anlamda tam kökten değiştirebilir.

Kayıtlı